Zajmujemy się profesjonalnym prowadzeniem zajęć z rysunku odręcznego.  Przygotowujemy do egzaminów wstępnych na studia w kierunkach architektura,
akademie sztuk pięknych, architektura krajobrazu, wzornictwo,
projektowanie form przemysłowych, licea plastyczne, szkoły wymagające przygotowania praktycznego z rysunku odręcznego.

dojazd:
zajęcia odbywają się
wrocław ul. parkowa 25 WEJŚCIE DICKSTEINA 2 
dojazd liniami  9, 17, 33, D ,131 ,141 , 116 
Rysownia

rysownia

KURSY PRZYGOTOWAWCZE Z RYSUNKU  i MALARSTWA 
 PROFESJONALNA NAUKA RYSUNKU I MALARSTWA DZIECI MŁODZIEŻY I DOROSŁYCH

Kurs przygotowawczy na architekturę – Wrocław

Aby dostać się na architekturę, potrzebne jest zdanie bardzo trudnych egzaminów wstępnych, które obejmują rysunek. Podobnie jak w przypadku ASP czy szkół plastycznych, kandydaci muszą wykazać się kreatywnością oraz znajomością wiedzy teoretycznej z zakresu rysunku oraz praktycznych umiejętności w tym zakresie. Egzaminy sprawdzają, czy kandydat potrafi obserwować oraz komponować na płaszczyźnie, czy ma wyczucie w zakresie skali oraz proporcji. Ważne są także ćwiczenia projektowe, które będą poruszać tematykę przestrzeni zamkniętej. Całe przygotowanie do egzaminu z rysunku to także doskonała szansa na stworzenie własnej teczki z pracami na różny temat. Jeśli interesuje cię egzamin wstępy na architekturę, to rysunek jest obowiązkową umiejętnością, jaką musisz posiąść przed staraniem się o przyjęcie na ten kierunek.

Poznaj nasze sposoby działania

Rysownia to nowoczesna szkoła rysunku, w której ofercie znajdują się się zajęcia dla młodzieży gimnazjalnej, licealnej, ale także dorosłych, więc myśl o architekturze można zacząć pielęgnować w każdym momencie. Ważna jest jednak ambicja oraz konsekwencja w działaniu, ponieważ zajęcia wymagają skupienia, szczególnie zaś kurs przygotowawczy na architekturę. Kursanci otrzymują prace domowe, które są sprawdzane oraz oceniane na zajęciach. Dzięki temu lepiej można poznać własne umiejętności, silne oraz słabe strony oraz dowiedzieć się, jak omijać popełniane przez siebie błędy.

Zajęcia prowadzone są w niewielkich grupach, a jednorazowe spotkanie to co najmniej cztery godziny, by mieć dużo czasu na pracę twórczą, poznawanie teorii oraz ocenianie osiągnięć podczas zajęć. Kursanci mogą liczyć m.in. na tematy takie jak konstrukcja brył oraz zasady projektowania, a także rysunek odtwórczy w zakresie architektury.

Każdy kurs zaczyna się od wstępu z teorii, by kursanci mieli pełną wiedzę o tym, dlaczego kolejne kroki lekcji są prowadzone  w taki sposób.

Praca z architektami

Nauczycielami pracującymi w Rysowni są praktycy, zarówno architekci, jak i artyści. To oni tworzą nowatorski program nauczania, który znacząco poprawia wyniki na egzaminach wstępnych kursantów. Ważne jest to, by dbać o systematyczność. Jeśli mamy dużo czasu do egzaminu, dobrze jest uczęszczać na zajęcia dwa razy w miesiącu, jednak później należy zwiększyć intensywność nawet do 3-4 razy w tygodniu. Systematyczna praca podnosi szansę na dobre wyniki podczas egzaminów oraz uznanie nauczycieli na studiach.