Zajmujemy się profesjonalnym prowadzeniem zajęć z rysunku odręcznego.  Przygotowujemy do egzaminów wstępnych na studia w kierunkach architektura,
akademie sztuk pięknych, architektura krajobrazu, wzornictwo,
projektowanie form przemysłowych, licea plastyczne, szkoły wymagające przygotowania praktycznego z rysunku odręcznego.

dojazd:
zajęcia odbywają się
wrocław ul. parkowa 25 WEJŚCIE DICKSTEINA 2 
dojazd liniami  9, 17, 33, D ,131 ,141 , 116 
Rysownia

rysownia

KURSY PRZYGOTOWAWCZE Z RYSUNKU  i MALARSTWA 
 PROFESJONALNA NAUKA RYSUNKU I MALARSTWA DZIECI MŁODZIEŻY I DOROSŁYCH

Kurs we Wrocławiu – rysunek z wyobraźni 

Kreatywność i wyobraźnia to bardzo ważne aspekty w pracy każdego artysty. Z tego względu wrocławska szkoła rysunku Rysownia zaprasza kursantów na zajęcia rysunku z wyobraźni. Jest to kurs przeznaczony dla hobbystów oraz osób bardziej zaawansowanych. Zarówno dla licealistów, studentów, jak i dla osób dorosłych. Nie ma przy tym obowiązku, by już mieć jakieś doświadczenie w pracy z rysunkiem, chociaż przed pierwszymi zajęciami dobrze jest przynieść swoje dotychczasowe prace. Na ich podstawie nauczyciel będzie potrafił określić Twój poziom oraz oszacować, jakie porady Ci dawać oraz od jakiego punktu rozpocząć z Tobą pracę.

Rysunek z wyobraźni to nowatorski kurs przeznaczony także dla osób starających się o przyjęcie na studia: ASP, szkoły plastyczne. Przed każdymi zajęciami przekazywana jest wiedza teoretyczna, następnie kursanci przechodzą do praktyki.

Poznaj zasady Rysowni

Dowiesz się, w jaki sposób działać z rysunkiem, poznasz zasady proporcji oraz konstrukcji brył, dowiesz się także, jak tworzyć martwą naturę czy szkice postaci. Tak pełni pakiet jest doskonałym przygotowaniem do dalszej samodzielnej pracy. Zajęcia są stworzone w taki sposób, by mogły na nie uczęszczać wszystkie zainteresowane osoby, niezależnie od stopnia zaawansowane. Ważna jest jednak systematyczność podczas pracy oraz chęć rozwoju. Nauczycielami są praktycy, czyli architekci oraz artyści, którzy udzielą wskazówek rzetelnie oraz obiektywnie patrzą na prace kursantów. Ważne jest także to, że kurs jest prowadzony w niewielkich grupach. Dzięki temu można lepiej oceniać swoje prace nawzajem, poznać swój styl i uczyć się od siebie. Ważna jest dla szkoły przyjemna atmosfera podczas zajęć oraz poszanowanie własnego czasu i kreatywności. 

Jeśli interesują cię szczegóły, skontaktuj się ze szkołą i dowiedz się, kiedy możesz przyjść na pierwsze zajęcia.