RYSOWNIA exam ARCHITEKTURA

Kurs przygotowawczy na architekturę

Aby dostać się na architekturę, potrzebne jest zdanie bardzo trudnych egzaminów wstępnych, które obejmują rysunek. Podobnie jak w przypadku ASP czy szkół plastycznych, kandydaci muszą wykazać się kreatywnością oraz znajomością wiedzy teoretycznej z zakresu rysunku oraz praktycznych umiejętności w tym zakresie. Egzaminy sprawdzają, czy kandydat potrafi obserwować oraz komponować na płaszczyźnie, czy ma wyczucie w zakresie skali oraz proporcji. Ważne są także ćwiczenia projektowe, które będą poruszać tematykę przestrzeni zamkniętej. Całe przygotowanie do egzaminu z rysunku to także doskonała szansa na stworzenie własnej teczki z pracami na różny temat. Jeśli interesuje cię egzamin wstępy na architekturę, to rysunek jest obowiązkową umiejętnością, jaką musisz posiąść przed staraniem się o przyjęcie na ten kierunek.

Egzamin na Wydział Architektury i Urbanistyki  składa się z 2 etapów. Etap pierwszy to studium modelki lub kompozycja geometryczna (może być z wyobraźni), drugi etap to rysunek z wyobraźni lub zadanie projektowe.Tu należy że wykazać tzw. wyobraźnią przestrzenną, znajomością perspektywy i skali, umiejętnością pokazania proporcji, różnić materiałów, zakomponowania oświetlenia sceny , a przede wszystkim bogatą umiejętnością projektową. Czasem zadania wymagają od kandydata również znajomości z zakresu historii sztuki lub historii architektury.

jako jedyni zapewniamy wszystkie materiały do kursu ( wliczone w cenę)

jako jedyni mamy pracownię w otoczeniu zieleni z dala od zgiełku śródmiejskiego , w otoczeniu parku szczytnickiego i pracownię z bezpośrednim wyjściem na ogród. To wszystko w cenie- cisza, zieleń , swoboda- tylko u nas.

Poznaj nasze sposoby działania

Rysownia to nowoczesna szkoła rysunku, w której ofercie znajdują się się zajęcia dla młodzieży gimnazjalnej, licealnej, ale także dorosłych, więc myśl o architekturze można zacząć pielęgnować w każdym momencie. Ważna jest jednak ambicja oraz konsekwencja w działaniu, ponieważ zajęcia wymagają skupienia, szczególnie zaś kurs przygotowawczy na architekturę. Kursanci otrzymują prace domowe, które są sprawdzane oraz oceniane na zajęciach. Dzięki temu lepiej można poznać własne umiejętności, silne oraz słabe strony oraz dowiedzieć się, jak omijać popełniane przez siebie błędy.

Zajęcia prowadzone są w niewielkich grupach ( jakość nie ilość !), a jednorazowe spotkanie to co najmniej cztery godziny, by mieć dużo czasu na pracę twórczą, poznawanie teorii oraz ocenianie osiągnięć podczas zajęć. Kursanci mogą liczyć m.in. na tematy takie jak konstrukcja brył oraz zasady projektowania, a także rysunek odtwórczy w zakresie architektury.

Każdy kurs zaczyna się od wstępu z teorii, by kursanci mieli pełną wiedzę o tym, dlaczego kolejne kroki lekcji są prowadzone  w taki sposób.

Praca z architektami

Nauczycielami pracującymi w Rysowni są praktycy, zarówno architekci, jak i artyści. To oni tworzą nowatorski program nauczania, który znacząco poprawia wyniki na egzaminach wstępnych kursantów. Ważne jest to, by dbać o systematyczność. Systematyczna praca podnosi szansę na dobre wyniki podczas egzaminów oraz uznanie nauczycieli na studiach.

Nie prześpij swojej szansy !

nie przychodź z nastawieniem – nie umiem , nie chce mi się , to nudne.

Można dołączyć do nas w dowolnym momencie.

galeria