RYSIK 7-10 LAT

RYSIK 7-10 lat – „dziecięca wyobraźnia „

to grupa dla najmłodszych profesjonalistów. zajęcia prowadzimy w formie otwartej tzn. rysunek łączymy z różnymi technikami rysunkowo graficznymi, po to aby nie zniechęcać najmłodszych do tego typu zajęć. Staramy się łączyć dowolność wypowiedzi z podstawą rysunku realistycznego, gdyż dzieci w tym wieku wykazują nadzwyczajną elastyczność i umiejętności poznawcze. To czego dokonają teraz zaowocuje im na lata ,a nabranie dobrych nawyków rysunkowych ,to droga do ewentualnego dalszego kształcenia.

założenia kursu to przede wszystkim rysunek hobbystyczny, rysunek z wyobraźni, rysunek odtwórczy w swojej podstawowej formie tzn. martwa natura, podstawy rysunku postaci , portretu. w tej grupie nie zajmujemy się zbyt sztywnym podejściem do teorii czy wiedzy książkowej, bo nie ma takiej potrzeby. staramy się zachęcić dzieci, rozwijać ich wyobraźnię i twórcze myślenie, podpowiadać w jaki sposób przekazywać na papier, to co podpowiada wyobraźnia i zapał. w tej grupie nie liczy się głównie chęć uczestnictwa, zapał i wyobraźnia.

Wprowadziliśmy także zajęcia z malarstwa technikami wodnymi, zajęcia z komiksu , zajęcia komputerowe – rysujemy tabletami graficznymi.

każdy znajdzie coś dla siebie ! 

zajęcia trwają maksymalnie 1,5   godz. – 90 min.

HARMONOGRAM ZAJĘĆ

w zajęciach uczestniczą wyłącznie dzieci.
wprowadzamy różne techniki graficzne, łączymy techniki, próbujemy nawet wyszukać, na zasadzie eksperymentów swoje indywidualne techniki rysunkowe.
rysik to również forma spędzania wolnego czasu, poza zajęciami szkolnymi.

grupa składa się z dzieci w przedziale wiekowym 7-10 lat w małych grupach, dokładamy starań aby dzieci nie było więcej niż 12 na sali. 

na zajęcia nic nie przynosimy! 

zapewniamy dzieciom wszystkie materiały i co najważniejsze prace są własnością dzieci!