RYSOWNIK 11-14 LAT

GRUPA RYSUNKOWA  DLA MŁODZIEŻY WIEKU  11 do 14 LAT 

                       ” NIESKRĘPOWANA PASJA ”

RYSOWNIK- to grupa młodzieżowa. Tu staramy się nauczyć podstaw i zasad kierujących rysunkiem lub malunkiem , ale nie ograniczać wyobraźni oraz umiejętnie zachęcać do rozwijania zdolności.

Zajęcia trwają maksymalnie do  3,0  godziny i prowadzone są w kilkuosobowych grupach. Na zajęciach przedstawiamy techniki rysunkowe, malarskie i graficzne, przekazujemy podstawową wiedzę teoretyczną , jak zasady proporcji, perspektywy, przenoszenia faktur, światłocienia itd. Staramy się nie narzucać sposobu przedstawiania rzeczywistości ,ale dajemy możliwość rozwijania  umiejętności. Przede wszystkim chcemy ugruntować i scementować zapał do rysowania.  Tu dajemy  możliwość rozwoju zarówno rysunku hobbystycznego, ilustracyjnego, komiksowego, wizyjnego  itd.

Grupa otrzymuje podstawową wiedzę  teoretyczną i materiałową, a uczestnik sam dokonuje w jaki sposób chce wiedzę wykorzystać. Może próbować wiernie odwzorowywać rzeczywistość lub rysować w sposób nieskrępowany, autorski. Rysownia uczy jednak rysunku realistycznego , natomiast sposób wypowiedzi zostawiamy autorom.

W rysowniku przygotowujemy także pod kątem średnich szkół plastycznych, pomagamy skompletować teczkę, przygotowujemy kursanta pod kątem egzaminów do liceum z kierunkiem artystycznym.

Zasada rysownika to rozwój poprzez wyobraźnię.

Z doświadczenia wiemy że ta grupa wiekowa bardzo dynamicznie i silnie robi postępy.

Poniżej rysunek uczestniczki 12 lat – Sandry z lutego ,a potem kwietnia oraz trzeci po pół roku.

kolejne zdjęcia Wiktorii po roku udziału w kursie.

przed

 

po roku

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poniżej prace 14 latek -Julii i Igi po 2-3 lat nauki.

 

Zastrzegamy sobie prawo do podziału z uwagi na poziomy zaawansowania kursantów.

Na zajęcia nic nie przynosimy oprócz teczki formatu z reguły to 50 x 70 cm. Można mieć ze sobą komplet ołówków ale nie jest to wymagane. Wszystkie pomoce są na miejscu.

 

Poniżej prace